Ваш кошик пустий!

Більше ніж книги: видавництву «АССА» 10 років

А ви знаєте, як починають видавати книжки? Чи обов’язково мати філологічну освіту, щоб займатися видавничою справою? У листопаді свій десятий день народження святкує харківське видавництво «АССА». І спеціально до свята редакція поділилася історією заснування, секретами роботи з книгами та іншими цікавими фактами про видавництво. 

Факт #1

Рішення про відкриття бізнесу прийняли першого квітня. І виявилося, що це не жарт.

 

Факт #2

Абревіатура «АССА»  розшифровується як «Агенція сучасних спеціалістів та авторів».

 

Факт #3

Назву вигадали чотири співзасновниці: альпіністка, пірнальниця з аквалангом, байдарочниця та яхтсменка, які одного дня разом вирішили з головами поринути у видавничий бізнес. Жодна з них не має філологічної освіти, але завдяки досвіду кожна може писати, редагувати, верстати, вираховувати рентабельність, працювати з типографіями та продавати.

 

Факт #4

Першим офісом видавництва була квартира однієї із засновниць. Там, на підвіконні у кабінеті, стояла й перша покупка для видавничої справи – лазерний принтер. Місцем для оперативних нарад стала, звісно ж, кухня. Автори, редактори, коректори, верстальники – до цього «офісу» сходилися всі. Однак чоловіку співзасновниці, у житлі якої розташувалася видавнича штаб-квартира, невдовзі набрид ненормований робочий день у власному помешканні, і «офіс» переїхав… до іншої квартири.

 

Факт #5

Перший проект видавництва «АССА» – «Україна. Відпочивай активно!» – став для усіх співробітників більше, ніж просто книгою. Ця своєрідна філософія активного відпочинку, путівник Україною для тих, хто не уявляє свого життя без мандрів, і підштовхнула «АССА» до видання інших туристичних книг та мап.

 

Факт #6

Один із наймасштабніших проектів видавництва «АССА» – видання українською світового бестселера «Warriors» – серії «Коти-вояки». Це серія вже давно стала для українських шанувальників більше, ніж просто книгами, оформившись в самостійний і самоорганізований фанатський рух котофанів, який існує, розвивається та шириться без участі видавництва.

 

Факт #7

Для найменших читачів видавництво «АССА» створило серії яскравих розвивальних книг із наліпками «Крихітка» та «Малятко-зайченятко». Це книги-зближення з дитиною для батьків та книги-нові відкриття для дітей.

 

Факт #8

Навчальні проекти видавництва – серії «100 тем», «Стікербуки», тренажери зі шкільних предметів – це не лише посібники, які допоможуть школярам підтягнути знання та покращити успішність. Це ціла філософія безперервного навчання, яке дарує дітям радість пізнання нового, гордість за власні успіхи.

 

Факт #9

Нова художня серія «Час фентезі», яку видавництво «АССА» започаткувало у 2018 році, вже встигла зібрати довкола себе багатьох молодих українських та закордонних письменників, які працюють в жанрі фентезі для підлітків. Книги «Часу фентезі» завоювали не лише любов читачів, а й книжкові нагороди від експертів: портал «Барабука» назвав роман Володимира Арєнєва «Дитя песиголовців» кращим українським фентезі для підлітків 2018 року, а книга Наталії Матолінець «Варта у Грі» отримала відзнаку в номінації «Дебют року в прозі».

 

Факт #10

Нетиповим для видавництва став проект «Там, де вдома» – 112 віршів про любов та війну від волонтерів та воїнів АТО. Це не лише паперова, електронна книга віршів від восьми молодих поетів і поеток та книга-білінгва з перекладами поезій англійською, а і Youtube-канал відеопоезій, на якому вірші зі збірки звучать голосами читачів.

Усі 10 років свого існування видавництво «АССА» доводить, що його назва невипадкова: рухається в ногу з часом та є спеціалістом видавничої справи. І спеціально до свята усім читачам видавництво дарує знижку -20% на будь-які книги на офіційному сайті.

 

Джерело: інтернет-журнал «Букмоль»

 


Мы на Facebook