12 липня 2021
“«Делфі» та чарівники”: коли оживають легенди

Нещодавно у Видавництві "АССА" вийшла книга для дітей “«Делфі» та чарівники”.  Це перша книга однойменного циклу про чарівників, що живуть в Одесі. Реальні події з сучасного життя міста та історичних фактів, які стосуються півдня України, створюють неймовірну і приголомшливу фентезійну історію, яка немає ні початку,ні кінця.

 

Відправною точкою усіх подій стає танкер «Delfi», який e листопаді 2019 року сів на мілину біля одного з пляжів Одеси.

За сюжетом першої книги циклу на танкер напали дракони. Вони дихають вогнем і туманом забуття та ладні от-от знищити все на своєму шляху. Протистояти їм може восьмирічний Орест. Він щойно дізнався, що обраний чарівником. Тепер на хлопчика чекає безліч випробувань.

 

Ми поговорили з автором, одеським письменником Валерієм Пузіком, про книгу і цикл загалом, щоб дізнатися, які цікавинки очікують на читачів попереду.

 

— Тебе знають як дорослого письменника, автора фронтової прози. Як виникла ідея написати дитячу книгу? Більше того, не одну книгу, а цілий цикл!

— Спочатку виникла Книгарня Чарівників.  За своїм виглядом це звичайна букіністична крамниця, чотири вікна, підсобка, всюди лежать книги, але, насправді, книгарня — місце куди приходять за порадою, або певними старовинними артефактами місцеві маги і чарівники. 

 

Я навіть починав писати цю історію, але в якийсь момент зупинився і відклав у довгий ящик.

 

 Утій оповідці головним персонажем був кіт, що умів розмовляти, проте розмовляв він лише з дітьми, які мають схильність до магії. Саме цей образ дуже довго крутився в голові й час від часу я згадував про нього. 

 

Трохи пізніше з'явився танкер «Delfi». Реальний, величезний, після шторму біля пляжу «Дельфін», де судно сіло на мілину.

 

Одного разу на узбережжі, дивлячись на корабель, ми з сином заговорили про драконів.  Тоді все стало на свої місця. Наступного дня на робочому столі був створений документ з назвою «Делфі та Книгарня чарівників».

 

Писати не одну книгу, а цілий цикл, це теж давня ідея. Спочатку мали бути ретродетективи,де всі події відбуваються в Одесі і сюжети, що я їх записував у вигляді нотаток, завжди були з елементами містики та фентезі. І наразі вони добряче виручають, адже при написанні другої книги циклу «Макгі та Чорний дракон» я активно використовую ці записи.

 

Хочеться також зазначити, що всі книжки між собою тісно пов'язані, їх можна буде читати окремо, але краще з першої і… так далі, по черзі. Адже це все таки «серіал».

 

 

— Про що друга книга «Макгі та Чорний дракон»?

—У другій книзі ще більше магії і, власне, історичних подій, які обігруються й трохи деформуються під загальну ідею циклу. Якщо в першій книзі багато говорять про Юрія Яновського та його роман «Майстер Корабля», то друга починає розкривати історичне тло Бессарабського краю, а  сюжетом рухають герої, яких немає в першій книзі.

 

Поки не хочеться розкривати усіх деталей. Головне завдання на сьогодні — дописати другу книгу. Остання крапка вже майорить на горизонті.

 

  Цикл «Делфі» та чарівники» — це…Продовж речення.

—  «Делфі» та чарівники» — це морська пригода,де збувається Пророцтво про Чорного дракона.  Звичайні будівлі виконують функції сучасних фортець, як от Одеська кіностудія, а книгарні — місця збору чарівників.

 

«Делфі» та чарівники» — це коли коти вміють ходити на задніх лапах, а також говорити людською (і не тільки) мовою. А ще... перетворюватись на чайок і літати над Чорним морем. «Делфі» та чарівники» — це коли оживають легенди…

 

Кому варто читатикниги циклу?

—Перш за все дітям молодшого шкільного віку, які люблять пригоди та фентезі, а вже у другу чергу — підліткам та дорослим.

Попереду ще багато цікавого...

Відновлення паролю

Уведіть електронну пошту, вказану при реєстрації